Стойността на глобалният пазар на Cloud ERP ще достигне 57.17 млрд. USD
Световният ръст на пазара на Cloud ERP все повече се ускорява. Очаква се стойността на глобалният пазар на Cloud ERP да достигне 57.17 милиарда USD през 2024 и 181.04 милиарда USD през 2032 според Fortune Business Insights.
Според Fortune Business Insights глобалният пазар на Cloud ERP е оценен на 49.80 милиарда USD през 2023 година, като се очаква се стойността му да достигне 57.17 милиарда USD през 2024 година и 181.04 милиарда USD през 2032 година, със средногодишен темп на растеж (CAGR) от 15.5% за прогнозния период.
Според основните резултати от проучването генеративният изкуствен интелект (GenAI) трансформира работната динамика, като подобрява значително ефективността и оптимизира бизнес операциите. Чрез безпроблемно интегриране на GenAI в рамките на Cloud ERP, компаниите имат възможността да повишат оперативната си ефективност, да променят механизмите за вземане на решения, да разработят прогнозиращи алгоритми и да отключат различни начини за автоматизиране и анализиране на данни.
Тази трансформираща технология повишава гъвкавостта на бизнеса, като позволява проследяване на ефективността на процесите и предоставяне на информация в реално време. Освен това, използването на AI в облачните ERP решения, позволява на организациите да оптимизират най-важните си процеси, като същевременно осигуряват непрекъснато обучение и адаптиране, за да постигнат оптимална производителност.
Cloud ERP предоставя информация в реално време за различни аспекти на бизнеса, което позволява по-бързо и информирано вземане на решения. Това е необходимо за поддържане на конкурентоспособността в бързо развиващи се индустрии. Нарастващата нужда от внедряване на усъвършенствани ERP решения, които съдържат напреднали аналитични функции, се наблюдава в много индустрии, тъй като чрез тях те могат лесно да идентифицират изоставане или прекъсване на процесите. Допълнително в тези решения се интегрират AI и технологии за машинно обучение, за да се постигнат подобрени и усъвършенствани анализи. Те също така генерират персонализирани отчети, предоставяйки цялостен преглед на ключовите показатели за ефективност (KPIs).
Cloud ERP предоставя на компаниите голяма мащабируемост и гъвкавост, но все пак те могат да бъдат предизвикателство за тези, които се стремят към мащабна трансформация. Прехвърлянето на големи обеми данни от локално инсталирани системи към облачни такива, може да бъде доста времеемък и сложен процес. Това изисква детайлно планиране и изпълнение, без да се прави компромис с информационната сигурност. Напредъкът в технологиите и подобренията в облачните услуги ще намалят някои от тези притеснения с времето.
Сегментът на малките и средни предприятия (МСП) се очаква да регистрира най-високият средногодишен темп на растеж (CAGR). Това се дължи на бързото възприемане на облачни технологии, с цел подобряване на цялостното представяне на бизнеса и повишаване на продуктивността на предприятията. Доставчиците на решения също създават възможности за по-лесно усвояване на облачните решения от МСП. Спрямо различните индустрии пазарът е сегментиран на дистрибуция, производство, строителство, здравеопазване, електронна търговия, ритейл, банкови и финансови услуги, IT и телекомуникации и други, а най-висок пазарен дял имат секторите дистрибуция и производство, поради нарастващото търсене на прозрачни, автоматизирани и модернизирани процеси.
Всеки бизнес трябва да потърси подходящата за него платформа спрямо пазара, на който оперира. Съвременната облачна ERP платформа SOFTONE Cloud ERP Series 6 е съобразена с реалността именно на българския пазар, където много компании все още са в начален етап дигитална адаптация и трансформация, и търсят гъвкави и достъпни решения.